Home Barbie Panenky Moje tvorba Ostatní Odkazy Kontakt


Výstavy


Muzeum v Duchcově

24.6.2008 - 28.8.2008

Galerie

Vstupte
Muzeum a Galerie severního Plzeňska
v Mariánské Týnici

20.6.2007 - 5.8.2007

Galerie

Vstupte
Výstavní síň U Kostela v Bílině

1.2.2007-25.3.2007

Galerie Barbie

Vstupte

Galerie - instalace výstavy

Galerie - staré panenky
Regionální muzeum v Chrudimi

23.11.2006-14.1.2007

Regionální muzeum v Chrudimi, Široká č.p. 86, 537 01 Chrudim Tel./fax: 469 620 330, e-mail: info@muzeumcr.cz, www.muzeumcr.cz.
Muzeum je otevřeno denně kromě pondělí 9 - 12 a 13 - 17 hod.

Panenky na výstavu zapůjčil Klub panenky ČR. Klub Panenky ČR byl založen v roce 1999 a v současné době sdružuje nejen klasické sběratele starožitných panenek a medvídků, ale i autory a příznivce panenek a medvídků novodobých.

Mimo jiných klasických panenek (materiál: papírmaš, celuloid, porcelán, vinyl, guma) z majetku členek Klubu panenky ČR jsem i já na výstavu zapůjčila a naaranžovala svých 96 panenek Barbie, část sbírkovou s originál oblečením (kde se mapuje vývoj a typy obličejů panenky Barbie) a část ručně dělaných modelů podle vlastních návrhů.
Vystavuji i 1 panenku Tonner a 1 panenku Kingsgate, obě v ručně háčkovaném modelu. Botičky k těmto dvěma větším panenkám ručně vyrobila paní Jana Talpová, která má na výstavě i svůj vánoční stromeček s miniaturními perníčky. Krásná a poctivá práce. Na panenky mám k dispozici celkem 3 vitríny (dvě třípatrové prosklené a jednu plochou) a vešly se jen taktak. Další velkou třípatrovou vitrínu má zaplněnou panenkami Denisa Molitorisová (www.molendrix.com). Denisa panenkám obličeje ručně maluje a navíc na ně také ručně šije repliky historických a filmových kostýmů. Každá z panenek představuje nějakou známou postavu, např. z filmu Pán prstenů (postavy Arwen, Éowyn, Faramir, Celeborn) nebo z Letopisů Narnie (Lucinka) či z Titaniku (Rose DeWitt-Bukaterová), nechybí ani světoznámá Popelka a několik dalších. Děti určitě potěší Hermiona z Harryho Pottera a mě uchvátil Obi-wan Kenobi (jehož detail je ve fotogalerii) a vypadá jako živý. Z doby dávno minulé stojí za pozornost preciózka Madelon, ale i všední historické šaty na panence od Tonera s názvem Estelle.

Na výstavě je i kompletně pojatá výstava medvídků včetně jejich doplňků a legitimací a celého jejich domova medvídkova. Celkově vzato: výstava je plná mnoha různých panenek z různých časových období i z různých materiálů a určitě je na ní na co koukat. Můžete posoudit samy v přiložené fotogalerii.

Galerie

Vstupte


Veletrh hraček Praha - Letňany

27.9. - 30.9. 2007

A tady jsem poprvé na veřejnosti vystavovala své panenky. Bylo jich 15 ks a byly součástí stánku, kde vystavoval Klub panenky ČR.
Stánek krásně naaranžovala paní Alena Zemanová a Romana Mathausová. Poprvé tady vystavovala své panenky i Denisa Molitorisová. A my dvě jsme si panenky aranžovaly samy.

Galerie

Vstupte